You are here: ->Home ->> Bez kategorii ->> Sukienka z cięciem bekieszowym

Sukienka z cięciem bekieszowym

Model sukienki z cięciem bekieszowym jest odmianą sukienki z zapięciem „polo. Ma podobnie usytuowane cięcia w obu częściach formy od linii pachy przechodzące ku dołowi, z tą tylko różnicą, że linie są wyokrąglone. Sukienka może być wykonana z tkaniny jednolitej lub wzorzystej lub też łączona. Rękaw krótki, wszyty gładko, bez bufki. Stębnówki widoczne na rysunku wskazują na sposób łączenia poszczególnych części oraz są ozdobą, podkreślającą linie cięć. Przygotować i wyciąć formę przodu i tyłu sukienki podstawowej. Przy modelowaniu rękawa krótkiego przygotowujemy górną cześć formy rękawa długiego, odciętą na linii łokcia, naklejamy na arkusz lub wykorzystujemy bezpośrednio po odkalkowaniu. Oznaczamy długość rękawa po linii środkowej, np. 15+18 cm. Na linii dołu rękaw od strony tylnej wydłużamy I cm, a od strony przedniej skracamy 1 cm. Obustronnie zwężamy rękaw 1,54-2 cm. Wykreślamy linie boczne liniami prostymi, a linię dołu linią falistą. Oznaczamy strzałką linię środkową rękawa, która równocześnie wskazuje kierunek nitki prostej.

Fartuszek chłopięcy „krzyżak”
Przystępujemy do wykreślenia szelki; ramię przodu dzielimy na połowę i od środka, symetrycznie, rozliczamy szerokość szelki 4+5 cm. Pogłębiamy podkrój szyi w przodzie 0 4+5 cm, wykreślamy nową linię szyi, przedłużając szelkę 0 3 cm w górę, ponad ramię, i zaokrąglamy ją. Podkrój pachy w przodzie pogłębiamy 2 cm i wykreślamy nową, pogłębioną linię pachy fartuszka. Prawe ramię formy tyłu dzielimy na połowę i odmierzamy symetrycznie od punktu środkowego szerokość szelki, taką samą jak w przodzie. [przypisy: jedwabna kurtka dżokeja, tabela rozmiarów koszul męskich, eleganckie sukienki dla puszystych ]

Hasla pomocnicze do artykulu: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Artykuł dotyczy tematów: eleganckie sukienki dla puszystych jedwabna kurtka dżokeja tabela rozmiarów koszul męskich