You are here: ->Home ->> Bez kategorii ->> Idzie jesień. Kurtka czy płaszcz?

Idzie jesień. Kurtka czy płaszcz?

Co jest praktyczniejsze? Kurtka czy płaszcz? Co będzie nam lepiej służyło w chłodne, deszczowe, jesienne dni? Oczywiście, najlepiej byłoby kupić sobie zarówno kurtkę jak i płaszcz. Niestety, nie każdego na to stać. Dlatego nasz zakup musi być przemyślany, odzienie musi być dostosowane do naszych potrzeb. I tak: płaszcz jest bardziej elegancki i zawsze (pod warunkiem, że jest odpowiednio dobrany pod względem sylwetki jego właścicielki) dodaje klasy i szyku. Kurtka natomiast to bardziej sportowe, niezobowiązujące okrycie wierzchnie, idealne na co dzień.

Modne kurtki:

Skórzana – hit ostatnich sezonów, niestety  jest absolutnie niepraktyczna w chłodne jesienno-zimowe dni. Szybko niszczy się na dużych mrozach i absolutnie nie nadaje się na polskie zimy. Obowiązek w każdej szafie, ale do noszenia tylko wiosną lub latem. [patrz też: celebrytki yes, ubrania dla puszystych panów ]

Płócienna – nadaje się na jesień i niezbyt surową zimę. Kurtka wykonana z płótna jest ciepła i wygodna, ma  jednak problem z przemakalnością, dlatego nie nadaje się podczas opadów.

Puchowa – typowo sportowa kurtka, zdecydowanie najcieplejsza. Doskonale nadaje się na wypad w góry oraz dłuższe zimowe spacery

Eleganckie ubrania dla puszystych panów:

Tweed – modny każdego sezonu. Szalenie elegancki, pasuje właściwie do każdego ubioru. Szczególnie modne są ubrania dla puszystych panów dwurzędowe, zdobione dużymi guzikami w kominiarskim stylu.

Flausz – ciepły i modny materiał, który doskonale pasuje zarówno do codziennego ubioru, jak i do tego przeznaczonego na wyjątkowe okazje.

Ekofutra i kożuchy:

Prawdziwe futra to konfliktowa sprawa, która dzieli świat, na tych którzy je noszą oraz na tych, dla których jest to nie do pomyślenia. Na szczęście  można je zastąpić sztucznymi czyli ekofutrami., które są równie ciepłe i doskonale pasują do eleganckich strojów.

 

Hasla pomocnicze do artykulu: ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Artykuł dotyczy tematów: celebrytki yes ubrania dla puszystych panów