Na co warto zwrócić uwagę kupując kurtkę zimową

Oprócz sprawdzenia na metce rodzaju materiału z jakiego wykonana jest kurtka, warto sprawdzić jej jakość. Oto kilka cennych wskazówek:

Jakość szwów – nić powinna być gruba, nie powinna odstawać od materiału. Jeśli się pruje oznacza to, że kurtka jest kiepskiej jakości i może nie doczekać kolejnego sezonu. Najlepsze są szwy podklejane, czyli takie, do których śnieg i woda nie mają szansy się przedostać.

Kołnierz – powinien być wysoki (stójka) albo duży (żeby można było go postawić), co pozwoli osłonić szyję przed wysokim mrozem.

Kaptur – jest bardzo przydatny, szczególnie, gdy na dworze szaleje śnieżyca. Kaptur jednak nadaje kurtce sportowego charakteru. Jeśli więc szuka się kurtki również do ubrań eleganckich, nie tylko sportowych, powinno się wybrać model z kapturem odpinanym. [patrz też: ściegi ręczne, ścieg okrętkowy, celebrytki yes ]

Długość – wprawdzie kurtki sięgające do pasa są czas w modzie, niestety nie ochronią przed zimową pogodą. W zimne dni warto wybrać dłuższy fason, najlepiej zakrywający pupę.

Ściągacze – powinny być przy mankietach, dobrze również je mieć na dole kurtki. Są bardzo ważne, ponieważ sprawiają, że padający śnieg nie przedostaje się pod kurtkę.